Öğütülmüş Üzüm Çekirdeği (500gr)

36.00

Stok kodu: 556020562 Kategoriler:
Ve karşınıza çoğunlukla butik olarak kullanılabilecek bir ürün “Şaraplık Üzüm Çekirdeği Unu” ve bu undan yapılmış ürünleri yiyenlere hem zevk hem de sağlık verebilecek bir ürün. USDA’ya bağlı Tarımsal Araştırma Servisinin desteği ile yürüyen proje sonucu olarak “Şaraplık Üzüm Çekirdeği Unu” ndan fırıncılar şimdilik genellikle ekmek, kurabiye, kraker yapmakta kullanılıyor veya başka unlar ile karıştırılarak da bu ürünler yapılabiliyor.

AgResearch Dergisinde yayınlanan bu makalede daha önce de bu tarz çalışmaların yapıldığı belirtilerek, özellikle “Tarım ve Gıda Kimyası Dergisinde” 2014 yılında çok özgün bir makalenin yayınlandığını söyleniyor.

 

Bu çekirdeklerin ayrıca hayvan yemi ve gübre üretiminde de etkin bir şekilde kullanılabileceğinin üstünde duruluyor.

 

“Şaraplık Üzüm Çekirdeği Unu”  nun faydaları olarak; iyi huylu kollestrolü yükseltebileceğini, kollestrolün kontrolünde faydalı olabileceğini,  kilo kontrolünde faydalanabileceğini, kanser tedavisinde yardımcı olabileceğini, obezite tedavisinde etkili olabileceğini, Karaciğer tedavisinde kullanılabileceğini, bağırsakta yaşayan bakteri miktarı ve çeşidi üstünde etkili olabileceği, Gut tedavisinde kullanılabileceği, diyabette faydalanılabileceğini belirtmektedirler.

 

Ancak çalışmaların hala daha devam ettiğini belirtmemiz gerekir.

 

Özellikle bağcılığın ana vatanı diyebileceğimiz ve dünyanın sayılı üzüm üreticileri arasında diyebileceğimiz ülkemizde, üzümün her çeşidi yetiştirilirken üzümü ve üzüme bağlı sanayileri de en iyi şekilde kullanmamız gerekmektedir.

 

Katma değeri yüksek ürünlerin ülkemize getirisi her zaman için daha yüksek olacaktır.  Her parçası, her şekli, her artığı kullanılan “üzüm” ülkemiz için altın bilezik niteliğinde olan ürünlerden biridir.

 

Üzüm çekirdeği unu ve bunların artığı ülkemiz için üzüme dayalı yeni sektörler başındadır.

 

Besin Değeri 100 gr

 

Karbonhidrat (gr)    100gr

Protein (gr)                0,03

Yağ (gr)                       2