Hakkımızda

İklimi, toprağı onarıp, suyu korumak birinci önceliğimiz...

Bizler, önce konfor alanlarımızdan çıkıp, sonra Seferi Kadınlar Kooperatifi’ni kurarak harekete geçtik. Hızla ısınan iklimi onarmak, toprağı sağaltmak ve suyu korumak için yola çıktık. Çünkü; üretirken onarmak mümkün. Pandemi sürecinde, ortaklıklarımızı güçlendirip, ekiplerimizi kurduk. Alt yapımızı iyileştirdik.
Pek yakında yeni projelerimizle de karşınızda olacağız.
Üretmek ve iyileştirmek doğamızda var.

Hakkımızda

22 Ağustos 2019 Tarihinde Ticaret Bakanlığı’na bağlı Kadın Kooperatifi olarak kurulduk. 

Artboard 4

Seferi Kadınlar Kooperatifi açısından kalkınma; evimizi onarmakla başlar. Yani dünyamızı. İklim değişimi, sera gazlarının etkisi ile dünyanın 10 yılda 1, bir derece ısınmasıyla ilerliyor. Kutuplardaki 1 derece ısınma bile, ürünlerde, Temmuz sonu hasadını Ağustos başına kaydırmaya yetiyor. Küresel ısınmanın %44 ila %56’sı konvansiyonel tarım ve hayvancılık kaynaklı. %15-18’i ise ekim alanı açmak üzere yapılan ormansızlaşma faaliyetlerinden kaynaklı. (şeker kamışı, mısır, soya, yağ palmiyesi)  Ve böyle devam ederse Antalya ve Mersin yani ülkenin temel gıda üreticisi sera şehirleri, 2035 yılında tamamen çölleşmiş olacak.

Bu durumda, hem dünyamızı onarıp hem ekonomik ve toplumsal kalkınmaya adım atabiliriz. Bütün dünya bugün Onarıcı Tarıma geçse 5 yıl içinde sanayi devrimi öncesi iklime dönebiliriz. 

Bu hedefe ulaşmanın tek yolu, KÜÇÜK ÜRETİCİLER. Her geçen gün yaşlanan ve devamı olmayan üreticilerimizi kaybederken, yerine yenilerini yetiştirmeye başlıyoruz…

Yönetim Kurulumuz

4 Ağustos 2020 Genel Kurulunda oybirliği ile seçilen Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz. 

Tuğba Karahanoğlu

Kurucu Başkan

Demet Kütükçü Safçı​

Demet Kütükçü Safçı

Başkan Yardımcısı

Seyhan Fil

Seyhan Fil

Muhasip Üye

Denetim Kurulumuz

Denetim Kurulu Üyelerimiz. 

WhatsApp Image 2021-09-03 at 15.17.05

Ece Çiftçi Sarıcıklı

Bize vereceğiniz her sipariş ile...

İklimi onarıp, toprağı sağaltmamıza, suyu korumamıza destek olursunuz…

Basında